Ostatnie fotografie





















Imieniny

Dzisiaj jest
środa 28 Styczenia 2026.

Imieniny obchodzą:
Agnieszka, Julian, Walery, Karol, Tomasz, Karina, Lesław

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

-> Gości online: 1

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 185
-> :

24.04 - 09.05.2026

Wycieczka rowerowa na trasie Fez – Azrou – Khemfra – Rabat – Khemisset – Meknes – Fez.
długość trasy w wariancie podstawowym około 680 km przewyższenia do góry 5773 m , do dołu 5858 m.

Wyprawa przeznaczona jest dla osób z dobrą kondycją i wytrzymałych na trudy podróży. Dystanse dzienne od 50 km do 90 km. Dłuższe kiedy będziemy zjeżdżać z Gór Atlas. Żaden z odcinków nie powinien mieś więcej niż 1000 m różnicy poziomów przy podjazdach . Brana jest pod uwagę opcja podróży z Rabatu do Meknes ( mniej ciekawa część trasy ) pociągiem jeśli się okaże że jest możliwość przewiezienia rowerów. Wtedy dodamy dodatkowy jeden dzień do odcinka górskiego.

Wycieczka zacznie się od podróży przez pasmo górskie Atlas Średni, gdzie będziemy mogli podziwiać dzikie zakątki Maroka. Potem zjedziemy nad morze do stolicy kraju Rabatu. Z stamtąd pojedziemy w głąb lądu aby zobaczyć dwa najbardziej atrakcyjne miasta tego kraju, Meknes i Fez. Po drodze zwiedzimy ruiny rzymskiego miasta Volubilis.

Ślad trasy: Link

Dolot i powrót.
Jako że do żadnego ze zwiedzanych miast nie ma bezpośredniego połączenia lotniczego z Polski, dolot musi być z przesiadką i to dwoma różnymi liniami (Rayner i Wizzair ) . Najbardziej optymalnym połączenie jest wylot z Warszawa Modlin 24 kwietnia o godzinie 19.30, przesiadka w Mediolanie i lądowanie w Fezie 25 kwietnia o godzinie 7.50 . Cała podróż trwać powinna 13h20. Wracamy 8 maja o godzinie 18.10 z Fezu z przesiadką w Mediolanie i w Warszawie na lotnisku Chopina jesteśmy 9 maja o godzinie 10.40. Czas podróży 15h30. Rozważana jest jeszcze jedna opcja powrotu ale bardziej ryzykowna ( za mało czasu na odebranie bagaży i ponowne ich nadanie na lotnisku przesiadkowym ).
Koszt dolotu i powrotu około 2000 zł . Każdy z uczestników będzie zobowiązany na wpłacenie , do kasy klubu , 70 zł na cele statutowe klubu ( zbiorą organizatorzy )
Wyprawa wymaga pełnego wyposażenia biwakowego. Odcinek górski może być o tej porze roku chłodny, będziemy nocować powyżej 1500 m npm. . W miastach na pewno będziemy korzystać z hosteli.

Zgłoszenia prosimy kierować do prowadzących mailowo lub telefonicznie

Na wycieczkę zapraszają i ją organizują Jola Domaradzka email: combojola@o2.pl i Roman Bittner email: rbittner@interia.pl tel. 602 538 760
MAPA
Wygenerowano w sekund: 0.01
12,595,687 unikalne wizyty